Yönetim
Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu

Dr. Mehmet Kasapoğlu, 1976 yılında İstanbul’da doğdu. Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun olan Dr. Kasapoğlu, aynı üniversitede mahalli idareler ve yerinden yönetim programında yüksek lisans yaptı. ABD’deki Florida State Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde yönetim organizasyonu alanında araştırmacı, uzman ve proje koordinatörü olarak çalışan Dr. Mehmet Kasapoğlu, Palm Beach Atlantic Üniversitesi’nde işletme yüksek lisansını tamamladı. Dr. Kasapoğlu, İstanbul Üniversitesi’nden yerel istihdam konusundaki çalışmasıyla doktora derecesi aldı.

Türkiye ve yurt dışındaki öğrencilik yıllarında sivil toplum kuruluşlarında aktif görev alan Dr. Kasapoğlu, özel sektörde uluslararası ticaret alanında çalıştı.

Dr. Mehmet Kasapoğlu, 2009 yılında Başbakanlık Müşavirliği’ne atanmasının ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda çeşitli görevler üstlendi.

Spor Toto Teşkilat Başkanlığı döneminde sporun tabana yayılması ve herkes için spora erişilebilirliğin sağlanması amacıyla çok sayıda tesisin ülkemize kazandırılmasına katkıda bulunan Dr. Kasapoğlu, gençlik, eğitim ve spor faaliyetlerinin finansmanı ile sportif istihdamın artırılması konularına özellikle odaklandı.

Evli ve bir çocuk babası olan Dr. Mehmet Kasapoğlu, İngilizce ve Arapça biliyor.

Biyografisi
Mehmet BAYKAN
Genel Müdür

1964 yılında Konya’da doğan Mehmet Baykan, öğrencilik yıllarında gençlik hareketleri içinde aktif olarak yer aldı. 1988 yılında Konya Taşkentspor Kulübü yönetiminde görev aldı. Konya Futbol İl Temsilciliği ve Konyaspor Kulübü Başkan Yardımcılığı görevlerini üstlendikten sonra 1998 – 2011 yılları arasında 13 yıl boyunca aralıksız olarak Konya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanlığı, 2 yıl süre ile de Konya Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı Spor Danışmanlığı görevlerinde bulundu.
 
2001 yılında Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcılığı’na seçilen Mehmet Baykan, 2009 – 2012 yılları arasında Genel Başkanlık yaptı,  2007’de Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi tarafından “Sportif Fair Play Kariyer Dalı Şeref Diploması” ile ödüllendirildi.
 
Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu’nda çeşitli dönemlerde görevler alan Baykan, 2004 – 2015 yılları arasında Levent Bıçakçı, Hasan Doğan, Mahmut Özgener, Mehmet Ali Aydınlar ve Yıldırım Demirören yönetimlerinde amatör ve profesyonel kurul başkanlıklarının yanı sıra son olarak TFF’de Başkan Vekilliği yaptı.

Teakwondo Federasyonu ve İzcilik Federasyonu yönetim kurulu üyeliği, 1999 ve 2009’da düzenlenen Türk Spor Şuralarında Şura üyeliği, 2009 Şurası’nda divan başkan yardımcılığı yaptı.

Genel Müdürlük görevine atanmadan önceki dönemlerde, Spor federasyonlarının özerkleşmesi ve spor kulüpleri kanunu çalışmalarına bakanlık ve genel müdürlük bazında katkılarda bulundu. Baykan, Bisiklet, Tekvando, Halter gibi federasyonların genel kurullarında divan başkanlıklarının yanı sıra bir süre Türkiye Bisiklet Federasyonu yönetimini kayyum olarak da üstlendi.

Mehmet Baykan, 2012 yılında Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde kurulan Sportif Değerlendirme ve Geliştirme Kurulu Başkanlığı görevine atandı. 2012 Londra, 2016 Rio  Yaz Olimpik ve Paralimpik Olimpiyat Oyunları, 2014 Sochi 2018 PyeongChang Kış Olimpik ve Paralimpik oyunları  başta olmak üzere birçok uluslararası organizasyonda kafile başkanı olarak görev aldı. 

9 Eylül 2011 tarihinde Spor Genel Müdürlüğüne atanmadan önce uzun yıllar özel sektörde çeşitli alanlarda faaliyet gösteren aile şirketinde yöneticilik yapan Mehmet Baykan, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu ve avukat olup, evli ve 2 çocuk babasıdır. 
  

Hasan ŞILDAK
Burdur Valisi


1969 yılında Çanakkale’de dünyaya geldi. İlk ve orta eğitimini Çanakkale’nin Ayvacık İlçesinde tamamladı. 1991 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu.

1994 yılında Çanakkale Kaymakam Adayı olarak mülki idare amirliği mesleğine başladı. Adaylık süresi içinde Denizli-Çardak ve Çanakkale-Eceabat İlçelerinde Kaymakam Vekili olarak görevlendirildi.

İngiltere’de (8) ay süreyle mesleki inceleme-araştırma çalışmalarına katıldı ve dil eğitimi aldı.

83. Dönem Kaymakamlık Kursunu tamamladıktan sonra 1997-2007 yılları arasında sırasıyla Antalya-İbradı ile Kars-Selim Kaymakamlığı, Adıyaman Vali Yardımcılığı ve Denizli-Çal Kaymakamlığı görevlerinde bulundu.

2007 yılında Mülkiye Müfettişliğine, 2010 yılında da Mülkiye Başmüfettişliğine atandı.

2011 yılında Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü Kamu Yönetimi Anabilim Dalından Yüksek Lisans derecesi aldı.  

2013 yılında Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde, demokrasiye müdahale eden darbe ve muhtıraların araştırılarak alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla kurulan Meclis Araştırması Komisyonu’nda görevlendirildi.

Daha sonra iki yıl süreyle Göç İdaresi Genel Müdürlüğü’nün kuruluşu aşamasında kurumsal mevzuatının hazırlanması ve taşra teşkilatının oluşturulması çalışmalarında görev aldı.

2016-2017 yılları arasında İçişleri Bakanlığı Mülkiye Teftiş Kurulu Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu.

22 Mayıs 2017 tarihinden itibaren ise Başbakanlık bünyesinde yer alan Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonu üyesi olarak görev yapmakta iken 18 Mayıs 2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 2018/11819 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile Burdur Valisi olarak atandı.

22 Mayıs 2018 tarihinde İlimizde göreve başlayan Valimiz evli ve iki çocuk babasıdır.

 Orhan KEMERKAYA
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü

1973 yılında Trabzon’da dünyaya geldi. İlköğretimini Trabzon Şehit Yüzbaşı Cengiz Topel İlkokulu’nda, ortaokulu Trabzon Kanuni Ortaokulu’nda, liseyi Trabzon Affan Kitapçıoğlu Lisesi’nde tamamladı. 1996 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Fatih Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümünden mezun oldu. 2015 yılında Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Yüksek Lisans programından mezun oldu.

1996 yılında Beden Eğitimi Öğretmeni olarak göreve başlamış olup;

1996-1999 yılları arasında Kocaeli-Gebze-Darıca Darıca İlköğretim Okulu Beden Eğitimi Öğretmenliği,

1999-2003 yılları arasında Burdur Ağlasun Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu Beden Eğitimi Öğretmenliği,

2003-2006 yılları arasında Burdur İl Milli Eğitim Müdürlüğü Spor Tesisleri Müdürlüğünde Tesis Müdürü,

2006-2013 yılları arasında Burdur İl Milli Eğitim Müdürlüğü Spor Şube Müdürlüğünde Şube Müdürü,

2013-2018 yılları arasında Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Spor Şube Müdürlüğünde Şube Müdürlüğü görevini yaptıktan sonra; 22.05.2018 tarihinde Burdur Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünde İl Müdürü olarak görevine başlamıştır.

Evli ve 2 çocuk babası olup, İngilizce bilmektedir.

Katıldığı Kurslar ve Aldığı Belgeler:

2. Kademe Yüzme Antrenörlük Belgesi

2. Kademe Kayak Antrenörlük Belgesi

1. Kademe Voleybol Antrenörlük Belgesi

1. Kademe Badminton Antrenörlük Belgesi

2. Yıldız Eğitmen Balıkadam Belgesi

3. Yıldız Tecrübeli Balıkadam Belgesi

2. Yıldız Yetişkin Balıkadam Belgesi

Bronz Cankurtaran Eğitmen Belgesi

Altın Cankurtaran Sporcu Belgesi

Gümüş Cankurtaran Sporcu Belgesi

Bronz Cankurtaran Sporcu Belgesi

Hentbol Ulusal Hakem

Bilgisayar Formatör Öğretmenlik Belgesi


BURDUR GENÇLİK HİZMETLERİ VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ ŞUBE MÜDÜRLÜKLERİ
İdari İşler Şube Müdür V.                            
Mehmet Efe TEKE
0248 233 10 40 - 130
Spor ve Okul Sporları Şube Müdürü
Mustafa Kemal SEVER 0248 233 10 40 - 120
Mali İşler Şube Müdür V.
Hasan Cemal KAYA       
0248 233 10 40 - 135
Tesisler ve İşletmeler Şube Müdür V.
Sinan ŞAHİN
0248 233 10 40 - 140
Gençlik Merkezi Müdürü
Atila AKSOY
0248 233 38 30