AMATÖR SPOR RUHU TEMALI KONFERANS GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

.

11 EKİM 2018
HABERİNFOTOĞRAFLARI

Amatör Spor Haftası kapsamında Tarihi Kırkpınar Başpehlivanları Mehmet Yeşil Yeşil ve Orhan Okulu’nun konuk olduğu Amatör Spor Ruhu Temalı Konferans Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Konferans ve Sergi Salonu’nda Gençlik ve Spor İl Müdürü Orhan Kemerkaya, Burdur ASKF Başkanı Nuri Yıldırım, antrenörler ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirildi.

            Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda konuşma gerçekleştiren İl Müdürümüz Orhan Kemerkaya “Amatör sözcüğünün kelime anlamı bir işi para için kazanmak değil yalnız zevki için yapan hevesli, meraklı, profesyonel karşıtı acemi ve beceriksiz olarak tanımlanır. İyi bir sporcu için günlük hayatta zararlı alışkanlıklarından uzak duran beslenme ve uyku düzenine dikkat eden, kendine güveninin olması neticesinde yanlış davranışlardan uzak olan ve her zaman uygulayıp ve bunları yaşantılarına entegre eden kişilerdir. İyi bir sporcu olmanın diğer bir şartı ise spor ahlakına sahip ve disiplinli olmaktır. Bu duygu düşüncelerle sözlerime son vermeden önce bu güzel günde bizleri yalnız bırakmayan Kırkpınar Başpehlivanlarımız Sayın Orhan Okulu ve Mehmet Yeşil Yeşil’e huzurlarınızda teşekkür etmek istiyorum” dedi.

            Program Başpehlivanlarımız Orhan Okulu ve Mehmet Yeşil Yeşil’in spor hayatlarını anlatıp, sporun önemine değinerek ve katılımcılardan gelen soruları cevaplayarak devam etti.

            Program İl Müdürümüz Orhan Kemerkaya, Başpehlivanlar Orhan Okulu ve Mehmet Yeşil Yeşil’e çiçek takdim ettikten sonra katılımcılarla beraber hatıra fotoğrafı çektirerek sona erdi.